Jak wybielić firanki? Domowe sposoby

Jak wybielić firanki domowe sposoby
Rate this post

Jeśli chcesz poznać najskuteczniejsze metody, jak wybielić firanki wystarczy, że zapoznasz się z naszym krótkim poradnikiem. Przedstawimy tutaj wyłącznie sprawdzone, domowe sposoby, które powinna znać każda Pani domu!

Najlepsze domowe sposoby na wybielanie firanek

Każdemu z nas zależy, aby nasze firanki jak najdłużej zachowywały swój oryginalny, śnieżnobiały kolor. Pomóc nam w tym może między innymi odpowiednie ich przechowywanie. Firanki powinniśmy trzymać wyłącznie w suchych, zaciemnionych miejscach.

Czym wybielić firanki
Fot. Czym wybielić firanki?

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nasze firanki już pożółkły lub poszarzały? Czym wybielić firanki bez obawy o ich uszkodzenie? Czy domowe metody mogą być równie skuteczne jak specjalne środki dostępne w sklepach?


Sprawdź jak wybielić stare firanki i nadać im świeżości.

 • Wybielanie firanek sodą oczyszczoną

  Jest to najpopularniejszy i najprostszy sposób na szybkie i skuteczne odświeżenie firanek. Wystarczy, że pożółknięte, stare firany namoczysz w dużej misce lub wannie we wcześniej przygotowanym roztworze (500 g sody oczyszczonej należy wsypać do około 10 litrów wody).

  Najlepszy efekt uzyskamy w sytuacji, gdy firanki będą moczyły się w roztworze przez kilka godzin. Po wyciągnięciu firanek z kąpieli pamiętajmy o ich wypraniu, można użyć do tego celu tradycyjnego programu. Firanki po takim zabiegu będą bielsze, świeże i delikatne w dotyku.
 • Wybielanie firanek domestosem

  W tym sposobie wystarczy, że najpierw namoczymy przez krótki czas nasze firanki w wodzie z odrobiną domestosu, a następnie wypierzemy je w pralce. Ważną kwestią jest, aby po namoczeniu firanek w domestosie nie dodawać do prania żadnych innych detergentów, w tym również proszku do prania.
 • Wybielanie firanek octem

  Ocet to przyjaciel wielu Pań domu, w niektórych sytuacjach bywa niezastąpionym środkiem czyszczącym. Świetnie sprawdzi się również podczas odświeżania naszych firanek. Wystarczy wlać pół szklanki octu do miski z wodą i włożyć do niej nasze firanki.
  Kilka godzin moczenia firanek w takim roztworze w zupełności powinno wystarczyć, aby odzyskały one swój dawny blask. Po wyjęciu firanek z miski powinniśmy je wyprać, dzięki czemu pozbędziemy się z nich zapachu octu.

Czy domowe sposoby na wybielanie firanek są bezpieczne?

Wiesz już doskonale jak wybielić firanki domowym sposobem. Jeśli zastanawiasz się jednak czy podane wyżej metody są w pełni bezpieczne, nie masz się czego obawiać! Gdy tylko zastosujesz się do wszystkich zaleceń przedstawionych w artykule, możesz spać spokojnie. Twoje firanki na pewno się nie zniszczą, a za to zachwycą cię swoją bielą, świeżością oraz delikatnym dotykiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.