Czym myć płytę indukcyjną – domowe sposoby

Czym myć płytę indukcyjną
Rate this post

Czyszczenie płyty czy kuchenki indukcyjnej nie musi być trudne, a tym bardziej czasochłonne, wystarczy, że poznasz proste, skuteczne i domowe sposoby jak czyścić płytę indukcyjną, by zawsze móc cieszyć się jej idealnym błyskiem! 

Jak czyścić indukcję? Systematyczność to podstawa

Jeśli chcesz, aby Twoja indukcja pomimo intensywnego użytkowania nadal wyglądała jak nowa, musisz pamiętać o regularnym, dokładnym jej czyszczeniu. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku wyrobiony nawyk mycia kuchenki po każdym jej użyciu. Skutecznie zapobiega to powstawaniu na płycie trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Jeżeli Twoja płyta indukcyjna jest stosunkowo nowa i nie posiada ciężkich do usunięcia zabrudzeń, warto stosować delikatne środki czystości. Po mocniejsze detergenty sięgaj wyłącznie w sytuacjach, gdy standardowe sposoby nie przynoszą efektu.

Czym myć płytę indukcyjną? Przydatne akcesoria

Do codziennego czyszczenia płyty indukcyjnej w wielu gospodarstwach domowych najlepiej sprawdzają się najzwyklejsze kuchenne ręczniki papierowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i na dodatek bardzo skuteczne. 

Innym dobrym rozwiązaniem może okazać się miękka gąbka lub ściereczka z mikrofibry.

Przy usuwaniu najtrudniejszych zabrudzeń zwykła gąbka kuchenna może okazać się niewystarczająca. Warto wtedy sięgnąć po specjalne skrobaki do płyt indukcyjnych, odpowiednie ich użycie gwarantuje, że płyta nie zostanie porysowana.

Jak czyścić płytę indukcyjną
Fot. Jak czyścić płytę indukcyjną

Pamiętaj, aby do mycia płyt indukcyjnych nie używać przedmiotów do tego nieprzeznaczonych! Stanowczo odradzamy korzystanie w takim przypadku z noży, widelców czy innych przyborów kuchennych.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Domowe sposoby

Wiele osób zastanawia się czym wyczyścić płytę indukcyjną w sytuacji, gdy powstały na niej większe zabrudzenia. Aby je szybko usunąć, nie musisz od razu sięgać po specjalistyczne środki. Często wystarczy użycie domowych sposobów, by twoja płyta indukcyjna odzyskała dawny blask.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną octem?

Sposób jest bardzo prosty i skuteczny wystarczy, że namoczysz ściereczkę w białym occie spirytusowym i będziesz przecierał płytę aż do usunięcia wszystkich zabrudzeń. Po usunięciu zabrudzeń warto wypolerować powierzchnię płyty indukcyjnej suchą ściereczką lub ręcznikami papierowymi.

Jeśli na Twojej kuchence znajdują się trudniejsze do usunięcia zabrudzenia takie jak mocne przypalenia, możesz je łatwo usunąć, rozpuszczając je w roztworze wody z octem (w stosunku 1:1).

Jak wyczyścić płytę indukcyjną sodą?

Soda oczyszczona to świetny środek do czyszczenia nie tylko płyt indukcyjnych, ale również mikrofalówek czy piekarników.

Aby usunąć bardzo trudne zabrudzenia z kuchenki indukcyjnej, posyp wszystkie plamy i przypalenia sodą oczyszczoną, następnie w miseczce przygotuj ciepłą wodę z odrobiną płynu do mycia naczyń lub octu. Weź do ręki ściereczkę i dokładnie namocz ją w powstałym wcześniej roztworze. Ściereczkę połóż na rozsypanej sodzie i odczekaj około 15 minut. Po tym czasie wszystkie zabrudzenia powinny zdążyć się już rozpuścić.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną płynem do mycia naczyń?

Płyn do mycia naczyń jest świetnym sposobem do usuwania małych, codziennych zabrudzeń powstających podczas każdego gotowania. Nanieś odrobinę płynu na gąbkę, a następnie przetrzyj zabrudzoną płytę indukcyjną. Po usunięciu plamy dokładnie wypoleruj płytę ręcznikami kuchennymi.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną sokiem z cytryny?

Sok z cytryny może okazać się naszym sprzymierzeńcem w walce z ciężkimi zabrudzeniami. Najlepiej działać będzie, gdy wymieszamy go z wodą oraz sodą oczyszczoną. Sok z połowy cytryny należy wymieszać ze szklanką oraz łyżeczką sody oczyszczonej. Taki roztwór wystarczy nanieść na plamy, a następnie wytrzeć pozostałości ściereczką lub papierowymi ręcznikami.

Już wiesz, jak oraz czym czyścić kuchenkę indukcyjną. Stosując się do powyższych zaleceń oraz pamiętając o odpowiedniej systematyczności, możesz być pewny, że Twoja płyta indukcyjna przez bardzo długi będzie wyglądać jak nowa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.